Dnes je sobota, 23.január 2021, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sama sebe pánom alebo prekážkou?

január 08, 2021 - 22:31
Vízia každého z nás, akokoľvek interpretovaná, pochádza zo spoločného cieľa. Byť samej sebe pánom. Nikto predsa nikdy nesníval o tom ako bude doživotne počúvať výjazdy svojich nadriadených.
Foto: 
pexels.com

Sem tam sa ale stáva, že nás naše predstavy akosi ovládnu a my nie sme schopní triezvo premýšľať. Hrnieme sa do všetkého doslova ako hlavou proti múru pretože jednak vidíme všade navôkol „tipy a triky“ ako zbohatnúť, ako sa stať slávnym, ako samej sebe šéfovať, a po druhé, nebaví nás žiť v stereotype.

Pochopiteľne, že nemáme záujem robiť nonstop to isté, no keby sme sa na to pozreli aj z iného uhla, v tomto prípade vyzeráme ako dojčence, ktoré dokážu svoju pozornosť jednej veci venovať tak maximálne na 5 minút.

Kedy sa tvoja vízia nemusí vyplatiť? Existujú momenty, v ktorých už nie si pánom ale prekážkou. Nič sa ti nedarí lebo na všetko húfne tlačíš. Veci, ktoré si žiadajú čas chceš mať okamžite, ale nie vždy to ide. Zamysli sa nad svojím prístupom a zváž, či by nebolo vhodné sem tam použiť aj brzdový pedál. Správne rozhodnutia a príležitosti si ťa nájdu, jediné čo musíš urobiť je prestať pred nimi utekať. Je to akoby sa naháňali ručičky na hodinách. Veľmi dobre vieš, že sa nikdy nedobehnú.

426.jpg

Foto: 
pexels.com

Spomaľ a užívaj si život so všetkým, čo ti prináša. Je dosť pravdepodobné, že nedostaneš presne to, po čom dychtivo túžiš. Ale s určitosťou viem, že tvoj život navštívia preto, lebo ich potrebuješ. Nedopusti, aby ťa vlastné sny prevalcovali, pretože keď sa k nim už aj konečne dopracuješ, nepocítiš až takú satisfakciu, akú by si čakala.

- - Inzercia - -