Dnes je štvrtok, 06.máj 2021, meniny má: Hermína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Posolstvo Veľkej noci priblíži RTVS prostredníctvom bohoslužieb a programov s duchovnou tematikou

marec 31, 2021 - 14:17
RTVS prinesie divákom a poslucháčom počas najväčších kresťanských sviatkov roka bohoslužby aj ďalšie pútavé programy s duchovnou tematikou.
Foto: 
RTVS

Hĺbku a posolstvo nadchádzajúcich dní bude v priebehu veľkonočných sviatkov v programovej ponuke pripomínať viacero relácií, filmov či dokumentov.

Bohoslužby

 Na Veľký piatok, ktorý je najväčším sviatkom v roku pre evanjelických veriacich, odvysielame naživo o 10.30 h na Jednotke Služby Božie z evanjelického kostola v Novom Meste nad Váhom. Rádio Regina prinesie poslucháčom v tento deň od 9.00 h Slávnostné Služby Božie z Hanušoviec nad Topľou. K Veľkému piatku patrí aj pobožnosť krížovej cesty. RTVS prinesie tradične v priamom prenose na Dvojke Krížovú cestu z Baziliky sv. Petra vo Vatikáne. Začne sa o 20.55 h.

Obrady veľkonočnej vigílie na Bielu sobotu prinesie televízna Trojka v priamom prenose z Košíc od 20.00 h. 

 Nedeľnú Veľkonočnú svätú omšu s požehnaním Urbi et orbi odvysiela Jednotka v priamom prenose z Baziliky sv. Petra vo Vatikáne o 10.00 h. Celebrovať ju bude pápež František, ktorý v závere udelí veľkonočné požehnanie a pozdrav Mestu a svetu. Slávnostnú svätú omšu z Katedrály sv. Alžbety z Košíc sprostredkujú poslucháčom na Veľkonočnú nedeľu od 9.05 h Rádio Slovensko aj Rádio Regina. Od 11.50 h prinesie aj Rádio Slovensko požehnanie pápeža Františka Urbi et Orbi.

 „Uvedomujeme si hĺbku a význam tohto sviatku pre kresťanov. Verím, že sa nám podarí aj prostredníctvom priamych prenosov bohoslužieb preniesť atmosféru a duchovný rozmer Veľkej noci do domácností našich divákov a poslucháčov. Obzvlášť v týchto ťažších časoch sú programy s duchovným posolstvom a bohoslužby pre mnohých veľmi potrebné a dôležité,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

- - Inzercia - -